Po utwardzeniu sie zbrojonej płyty fundamentowej z betonu wodoszczelnego (wraz z powłoką bitumiczną minimalizuje przepływ wilgoci z gruntu), odbywa się rozładunek modułów.

Moduły oraz sprzęt do stawiania budynku dostosowujemy do warunków terenowych panujących na miejscu budowy, a szczelność modułów daje komfort prac, nawet przy zmiennych warunkach pogodowych.

Moduły składane za pomocą gwoździ spiralnych i klejów poliuretanowych (zwiększają sztywność bryły), spinane są na budowie z zastosowaniem równocześnie dwóch technik, skręcania ramą stalową obwodową oraz wkrętami konstrukcyjnymi, co daje spotegowaną wytrzymałość połączeń.

Moduły mają powłokę z płyty drewnianej konstrukcyjnej MFP o podwyższonej barierze dla wilgoci, co chroni wełnę mineralną lub celulozową, jednocześnie zapewniając dyfuzyjność, czyli kontrolowane oddychanie budynku.

Cała ściana wykonana z zalecanych przez najnowsze badania materiałów stosowanych w budownictwie.

Patrząc od wewnątrz płyta gipsowa, folia paroizolacyjna, stelaż do płyt Gk, płyta drewniana MFP, belki konstrukcyjne z austriackiego drewna suszonego komorowo wraz z wełną mineralną lub celulozową, płyta MFP zewnętrzna, ruszt drewniany pod wełnę elewacyjną lub deski elewacyjne czy blachę dachową, tynki sylikatowo-silikonowe.

Opcjonalnie montujemy konstrukcję tarasu która integruje budynek z otaczającym go ogrodem.

Nowocześnie wyglądająca blacha dachowa systemu na rąbek z przetłoczeniami, łączona w jak najprościej wyglądającym rozwiązaniu, bez wystającego okapu z ścian budynku (poprawia estetykę i nadaje nowoczesny charakter budynkowi), montowana na matach akustycznych, które diametralnie zmienia słyszalność opadającego deszczu wewnątrz budynku.

System rynny chowanej GALECO lub Ruki który daje estetyczny wygląd całemu budynkowi.

Mamy do zaproponowania całą paletę desek elewacyjnych od drewna skanynawskiego, syberyjskiego po deski z drewna egzotycznego, które dodają budynkowi ciepłego w wyglądzie charakteru.